Polecam w internecie :)

To są strony, która lubię przeglądać w internecie. Nie jest tego wiele, bo i czasu wolnego nie jest wiele.

Mówię o nich, bo może znajdziemy wspólne zainteresowania. Albo dzięki temu trochę lepiej „poczujecie”, kim właściwie jestem. Albo może też znajdziecie tam coś dla siebie.

 

MAMA MA MOC

Mama ma moc

To strona mamy-psychologa. Trafiłam na nią przypadkiem, chyba gdy szukałam informacji, jak poradzić sobie z napadami złości u dwulatka. Bardzo lubię. Dzięki wpisowi „Najgorsza matka na placu zabaw” dopinguję moje dziecko, zamiast powtarzać „nie” i jestem dumna z tej przemiany ;). Ciekawie też poczytać psychologiczną analizę bajek z dzieciństwa. Ogólnie blog Katarzyny Półtorak otwiera mi oczy na wiele ważnych kwestii oraz dodaje sił i wiedzy, żeby być lepszą mamą! I podnosi mnie na duchu, gdy tego potrzebuję :). FACEBOOKA polecam również.

 

CIOCIA EBI

Ciocia ebi

Z ebi znamy się osobiście z kursu „Scenariusz filmu fabularnego”. Ebi na swoim blogu i vlogu mówi o wielu rzeczach. Poleca książki w swojej serii „Czytający Czwartek”(dużo młodzieżowych, a ja lubię młodzieżowe fantasy, więc znajduję tu wiele inspiracji ;)). Tutaj masz przykład jednej z książek, którą dzięki niej poznałam: „Wszystkie jasne miejsca”. Mówi też o serialach, planszówkach, Harrym Potterze. Albo dzięki niej dowiedziałam się, jakich aparatów używają różni booktuberzy do kręcenia filmów ;). I myślę, że w skrócie można powiedzieć – stara się przekazywać ludziom pozytywne emocje. (Ebi działa na Instagramie, YT, Facebooku i Twitterze).

NEVER TOO OLD TO ROCK 77

never too old to rock 77

To „mój” blog muzyczno-filmowy (przede wszystkim filmowy, bo filmy i seriale – to lubię!). Lubię filozoficzne filmowe interpretacje Mariusza. Podoba mi się, że nie mam wyłożone łopatologicznie „o czym jest ten film”, a wpisy dodają raczej pola do refleksji. Podoba mi się styl, te złożone zdania i to, że widać jak na dłoni, ile pięknych słów zawiera nasz język ;). Nie umiem pisać tak ładnie, jak autor bloga, więc po prostu zobaczcie sami, o co chodzi :).

 

GRUPA FILMOWA DARWIN

G.F.Darwin – „Dwa miecze i amulet”

Ich pewnie nie trzeba przedstawiać :). Odjechane filmy, profesjonalnie wykonane, zabawne, z dobrym aktorstwem. Właściwie w poprzednim zdaniu powiedziałam same ogólniki. Więc może lepiej powiem: „Dwa miecze i amulet”, „Szatan vs Hiob”, „Agent 700”, „Biura i ludzie” ;). A ostatni film „Bóg vs Szatan” to aktorski majstersztyk.

 

JAK OSZCZĘDZAĆ PIENIĄDZE

Michał Szafrański

Michał Szafrański przywrócił moją wiarę w internety. W to, że ludzie chcą nie tylko kotów, ale też rzetelnej wiedzy. Że nie trzeba szpanować ubraniem i innymi gadżetami, jeśli ma się coś wartościowego do przekazania. Wiedza, którą się dzieli, pomaga mi uporządkować nie tylko finansową część mojego życia.

ARLENA WITT

I znów osoba, która przywraca moją wiarę w to, że widzowie szukają w internecie wartościowych treści. Czyli krótkie lekcje angielskiego z Arleną Witt (na instagramie również codziennie wrzuca nowe słowo po angielsku). Polecam, bo można szlifować język w przyjemny sposób :).

 

HERON – ANIMACJA TECHNICZNA

BLOG HERON

Heron – Animacja Techniczna
Heron – Animacja Techniczna

Tutaj działa mój mąż. Kuba jest z zawodu automatykiem-robotykiem. Z zamiłowania… moim mężem ;). Żartuję, jego miłość to animacja komputerowa.

Jeśli szukasz kogoś, kto zna się nie tylko na grafice, ale i na kwestiach technicznych, to właśnie on. Jeśli potrzebujecsz animacji w 3D, on Ci ją wykona. Jeśli potrzebujesz filmu 360stopni albo zaprojektować stoisko na targi, nie ma z tym problemu. Jeśli jesteś jego żoną i potrzebujesz pomocy z komputerem, pomoże zawsze, nawet jak sam jest zawalony pracą ;). Zobacz jego PRZYKŁADOWE PROJEKTY. Oprócz tego pisze TUTAJ o tym, jak to jest mieć własną firmę.

 


A jeśli chodzi o MEDYCYNĘ?

MAMA PEDIATRA

W kwestii szczepień najlepszy blog, który znam – szczepionki rozebrane na części pierwsze, rzetelne artykuły, na pewno znajdziesz tam odpowiedzi na pełno Twoich szczepionkowych pytań.

MAMA GINEKOLOG

Pewnie nie trzeba przedstawiać. Najbardziej znana blogerka-lekarz w Polsce. I moim zdaniem zasłużenie. Ja z ginekologii jestem noga, więc chętnie się dokształcam od specjalisty w swojej dziedzinie. Jest tam również dział pediatryczny. Polecam i Tobie!

 

Jeśli jakimś cudem znajdę czas, żeby śledzić na bieżąco jakieś inne strony, na pewno dam Ci znać :).

I czekam na Twój komentarze, w których miejscach w internecie Ty czujesz się dobrze (mam oczywiście nieśmiałą nadzieję, że Bombus jest jednym z nich).

MEDYCYNA PRAKTYCZNA – PORTAL PACJENTÓW

Część portalu Medycyny Praktycznej, która jest dostępna dla wszystkich, nie tylko lekarzy. Polecam dział „Lekarze odpowiadają„.


Zapraszam Cię również na bombusowego FACEBOOKA. Rozmawiamy tam nie tylko o medycynie :).