TEDx Koszalin: „Medycyna oparta na celebrytach”

TEDx Koszalin, 06.11.2021: „MEDYCYNA OPARTA NA CELEBRYTACH”.

„O czym byś chciała powiedzieć?”

Najpierw dużo wcześniej ktoś mnie zapytał, czy jeśli zostanę zaproszona na TEDx, to zgodzę się wystąpić? Odpowiedziałam, że tylko jeśli uważa, że mam coś wystarczająco ważnego do powiedzenia. I padło wtedy pytanie: „A o czym byś chciała powiedzieć, Róża?”.

I Róża wiedziała, o czym chce powiedzieć, jeśli dostanie kwadrans przed liczną nieznajomą widownią. Bo to musi być coś, co naprawdę się chce innym przekazać, gdy widzi się ich w życiu tylko przez 15 minut.

Koszalin

W dzień ostateczny jeden z prelegentów za kulisami zapytał, jak tam. Ja mówię, że stres, bo to będzie mój pierwszy raz na dużej scenie. (Oszczędziłam mu opowieści, jak byłam pastuszkiem na jasełkach 25 lat temu). A on: „W sensie pierwszy raz na TEDx?” A ja: „Nie, na scenie przed dużą ilością ludzi”. I nastąpiła sekunda ciszy, która wiadomo, dodała mi animuszu :-p.

A potem w przerwie przed moim wystąpieniem podeszły 2 dziewczyny spośród widzów. Pierwsza mi podziękowała za wszystko, co robię w internecie. Druga powiedziała, że jest nauczycielką i dziękuje, że mówię o depresji i samobójstwach u dzieci, bo „wszystko przetrzymamy, wszystkie choroby, ale nie to”.

I pomyślałam: skoro podkarpacki pastuszek z Jasełek sprawia, że obcy ludzie na drugim końcu Polski mu dziękują za pracę w internecie, to przecież nie może pójść źle! Zwłaszcza że, do diaska, naprawdę porządnie się przygotowałam na ten Fexed w Kaliszu!

Nagranie wreszcie jest dostępne :). Zapraszam Was do obejrzenia. (Więcej jak zawsze na INSTAGRAMIE).