Karta komunikacji z osobą głuchą

Matka jednego mojego małego pacjenta nie słyszy. I to były dla mnie stresujące wizyty, które wiem, że nie przebiegały tak dobrze jak powinny przez to, że nie końca wiedziałam, jak się z nią najlepiej komunikować. Z czasem już było lepiej i minął niepokój, czy na pewno się dobrze ze wszystkim zrozumiałyśmy.

Jednym z wczorajszych dobrych spotkań, którymi odczarowuję dla siebie Kraków z koszmarnych wspomnień, była rozmowa z Karoliną Krawczyk. I przypominam Wam, że w tym roku dzięki Karolinie i Medycynie Praktycznej powstała dla medyków „Karta komunikacji z osobą głuchą”.

Wracam z Krakowa, popijając orzechową kawę i przeglądając kartę.

TUTAJ, TUTAJ możecie przeczytać na stronie Medycyny Praktycznej więcej informacji o karcie. Nie każdy pacjent niesłyszący potrafi pisać, nie zawsze personel zna sposoby, by się dobrze z nim skomunikować. Dlatego została stworzona karta – na wypadek, gdyby inne, lepsze sposoby komunikacji z osobą głuchą zawiodły.

Kartę można za darmo pobrać ze strony MP, wydrukować, położyć na SORach, w przychodniach, gdzie się da. Dzięki temu osoba głucha może za pomocą hasłowych tekstów i obrazków opisać swoje objawy. A peronel zebrać wywiad chorobowy i wydać zalecenia.

Dzieje się na świecie wiele rzeczy rozdmuchanych, a zupełnie nieważnych. I na szczęście odrobinę rzeczy ważnych, jak ta ♥️

[Więcej jak zawsze na INSTAGRAMIE].