Samobójstwa dzieci – wystąpienie w Białym Miasteczku 2.0, Protest Pracowników Ochrony Zdrowia

Mam nadzieję, że każdy z Was wie, że w Warszawie trwa obecnie Protest Pracowników Ochrony Zdrowia.

11.09. odbył się marsz ulicami stolicy, a obecnie w pobliżu Kancelarii Premiera stanęło Białe Miasteczko 2.0. W nim medycy różnych zawodów codziennie mówią o postulatach protestu, przybliżają problemy w publicznej ochronie zdrowia, wykonują badania itp. Wszystko na bieżąco relacjonuje m.in. Porozumienie Rezydentów, zaglądajcie tam!

Zdjęcie zrobione w Białym Miasteczku 2.0. w dniu 13.09.21.

13.09 był Dniem Psychiatrii i Psychiatrii Dziecięcej. Dostałam głos, mogłam powiedzieć o tym, co dla mnie ważne i o czym Wam mówiłam tu już wiele razy: samobójstwach u dzieci.

Depresja – mity i Wasze historie

Samobójstwa u dzieci

Podcast Można Zwariować: „Dlaczego dzieci nie chcą żyć?”

Mówiłam w Białym Miasteczku 2.0. o tragicznym stanie psychiatrii dziecięcej w Polsce. O samobójstwach u dzieci, które każdego roku kończą życie większej ilości osób w wieku 10-24 lat, niż choroby nowotworowe, niż inne choroby somatyczne.

Z panią Kasią przygotowujemy się do naszej rozmowy.

Zapraszam Was do wysłuchania mojego 18-minutowego wystąpienia. Oraz do popierania protestu. W którym chodzi m.in. o to, żeby Polacy mieli realny dostęp do medycznych świadczeń publicznych. Żeby życie dzieci z myślami samobójczymi nie zależało od tego, czy rodzice mają dużo pieniędzy na szukanie szybkiego dojścia do specjalistów, którzy dziecku pomogą. Żeby nie było tak koszmarnie mało pracowników i oddziałów psychiatrii dziecięcej w naszym kraju.

Chcę leczyć w kraju. W publicznej ochronie zdrowia, do której wszystkie dzieci w kryzysie psychicznym powinny mieć swobodny dostęp. Wszystkie dzieci po próbie samobójczej powinny mieć zapewnioną kompleksową opiekę, która da szansę usunąć przyczynę, jaka ich do próby samobójczej popchnęła. Tak po prostu powinno być.

Więcej z protestu na bieżąco na INSTAGRAMIE.